This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Home

Telewizor - niedobrą "nianią"

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Telewizor - niedobrą "nianią"

Nadmierne zainteresowanie dzieci telewizją prowadzi do utraty przez nie zdolności twórczych. Świadczy o tym badanie przeprowadzone przez specjalistów Stowarzyszenia Psychoanalizy Argentyny.

Według badaczy, obecnie niektórzy rodzice traktują telewizor jako swego rodzaju "niańkę", która "wywiera na dzieci hipnotyczny wpływ", dzięki czemu zostawiają one w spokoju swych opiekunów. Jednakże w takim podejściu kryje się duże niebezpieczeństwo - uważają naukowcy argentyńscy. Życie dzieci zaczyna kształtować się wokół obrazów i obrazków, co nie zawsze ma pozytywny skutek.

"Takie dzieci tracą zdolności twórcze i w przyszłości mogą u nich wystąpić trudności w samowyrażaniu się, zarówno w ustnej jak i pisemnej formie" - twierdzi psychoanalityk Sara Susman. Jej zdaniem, u dzieci, które stale oglądały telewizję, mogą pojawić się problemy w nauce. Utrata zdolności twórczych prowadzi zaś do apatii i utraty zainteresowania otaczającą rzeczywistością. Susman uważa, że nadmierne przywiązanie do telewizora może doprowadzić do innych uzależnień, na przykład od narkotyków. Lekarze zalecają więc opiekunom, by zrezygnowali z usług takiej "niani" a więcej przebywali i rozmawiali z dziećmi.
 

Newsflash

Sekrety uwodzenia Stań się mężczyzną pewnym siebie i zacznij uwodzić kobiety tak, jak tego pragniesz...
Tajemnice największych uwodzicieli Poznaj sprawdzone sekrety uwodzenia i zostań zdobywcą kobiecych serc! Bądź lepszy od przeciętnego faceta...
69 gorących zabaw dla par Kto jeszcze chce wprowadzić swoje życie seksualne na szczyty rozkoszy...